tanie loty do Wiednia
TANIE LOTY DO WIEDNIA
Bilety lotnicze do Wiednia. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Wiedeń - ciekawostki

Wiedeń jest miastem posiadającym wyjątkowo bogatą historię. Kojarzy nam się z walcem, wystawnymi daniami, operą, a także wąskimi uliczkami, jak z obrazka, w których łatwo się zgubić. Jest to miasto ludzi dumnych, z tradycjami, kochających swój kraj, ale otwartych na turystów, co jest widoczne między innymi w ofertach biur podroży oferujących bilety lotnicze w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Najbardziej znaną operą na świecie jest ta, która znajduje się w stolicy Austrii. Zbudowana została w stylu neorenesansowym. Działalność sceny operowej zaczęła się w maju 1869 roku, a pierwszym spektaklem była popularna opera Mozarta o nazwie Don Giovanni. Możemy także w tym miejscu podziwiać posągi siedmiu sztuk wyzwolonych, które, podobnie jak klatka schodowa, zostały wykonane z marmuru. Ważnym elementem budynku jest również Sala Herbaciana, w której w przeszłości zwykł odpoczywać Franciszek Józef I. Opera posiada również polski akcent- w foyer znajduje się popiersie Jana Kiepury.

Wartym zobaczenia zabytkiem jest Fontanna Neptuna, znajdująca się w Pałacu Schönbrunn. Prace nad nią trwały do 1780 roku. W większości wykonana jest z cegły pokrytej wapieniem, natomiast figury- z włoskiego marmuru.  Fontanna składa się z dużego basenu i ozdobnej skalnej groty. Nad nią usytuowana jest figura Neptuna. Po jego prawej stronie jest Nereida, po lewej- morska nimfa. 

Jak każde duże miasto, Wiedeń charakteryzuje się specyficzną kuchnią. W mieście można znaleźć zarówno drogie, wystawne restauracje, jak i tanie jadłodajnie z tradycyjnymi, austriackimi daniami. Popularnymi daniami są sznycel wiedeński i gotowana wołowina. Wiedeń słynie również z kawiarni, gdzie można napić się przepysznej kawy. Lokalnym specjałem jest Wiener Melange, czyli kawa z ubitym mlekiem, przypominająca cappuccino.  W końcu w Wiedniu można zjeść również kawałek strudla lub kipfla(rodzaj pączka). Specjalnym deserem jest Tort Sachera, zrobiony z bardzo słodkiej masy czekoladowej i polewy, przełożony morelowym dżemem. Niestety, ceny w tym mieście są dosyć wysokie- warto o tym pamiętać. W przeciwieństwie do jednej z ofert podróżniczych, jaką są tanie bilety lotnicze do tego miejsca.

W Wiedniu znajduje się jeden z dwóch największych szpitali na świecie- Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien. Przeprowadza się w nim najbardziej skomplikowane operacje. Uczyniono tam postępy w leczeniu raka, chorób kręgosłupa i różnego rodzaju transplantacji. O wysokim poziomie placówki świadczy fakt, że czterech niegdyś tam pracujących lekarzy, otrzymało Nagrody Nobla. 
Wiedeń z wielu powodów nazywany jest znaczącym ośrodkiem europejskiej kultury. Tworzyli tu trzej najwybitniejsi kompozytorzy na świecie- Józef Haydn, Ludwig van Beethoven oraz Amadeusz Mozart. Znajduje się tam wiele ważnych dla kultury miejsc, takich jak Galeria Albertina, Dzielnica Muzeów, Teatr Zamkowy czy Muzeum Historii Sztuki.

Warto wybrać się w podróż do tego pięknego, pełnego atrakcyji dla oczu, uszu i duszy miasta, wykorzystując w tym celu tanie loty do Wiednia. Będąc na miejscu, choć przez chwilę będziemy mogli się poczuć jak sam Jan III Sobieski podczas sławetnej onegdaj na cały świat odsieczy wiedeńskiej.
Tanie loty do Wiednia
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Warszawy