tanie loty do Wiednia
TANIE LOTY DO WIEDNIA
Bilety lotnicze do Wiednia. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Wiedeń - historia

Wiedeń to wyjątkowo piękne miasto, rozciągające się nad brzegiem Dunaju. Zajmuje wschodnio-północną część kraju i jest stolicą Austrii.

Jak na stolicę przystało, dla swojego kraju stanowi wyjątkowo ważne miejsce. Jest zarówno ośrodkiem rządowo – administracyjnym, jak i handlowym, kulturalnym, naukowym i oczywiście turystycznym. Choć cała Austria ma ogromnie wiele do zaoferowania turystom, Wiedeń jest miejscem, w którym trzeba się bardzo porządnie zastanowić, co chcemy zobaczyć, bowiem mnogość atrakcji przyprawia o zawrót głowy.

Wg rankingów to właśnie Wiedeń jest miastem, w którym jakość życia jest najwyższa na świecie. Na takie miano trzeba sobie zasłużyć – w Wiedniu na bardzo wysokim poziomie jest zarówno edukacja, kultura, jak i służba zdrowia i możliwości rozwoju dla społeczeństwa.

Początki istnienia miasta sięgają roku 500 p.n.e. Na ówczesnych terenach Wiednia osiedlili się wówczas Celtowie. Później miasto było rzymskim posterunkiem granicznym. Od wieku XIII Wiedeń posiada prawa miejskie. Miastem rządziła dynastia Babenbergów, po nich nastąpiły rządy Habsburgów, w tym czasie miasto przeżyło gwałtowny rozwój i rozkwit wielu dziedzin życia. Wtedy to Święte Cesarstwo Rzymskie nadało Wiedniowi tytuł swej stolicy. W tych właśnie czasach zaczęło powstawać wiele budynków, dóbr kulturalnych i naukowych, między innymi uniwersytet.

Nie tylko różowe są jednak wspomnienia Wiednia. Miasto, broniąc się przed atakami ze strony Turków było zmuszone do stałej czujności. Wiek XVII zapisał się na kartach historii bardzo smutno, ponad 70 tysięcy ludzi straciło wówczas w Wiedniu życie za sprawą epidemii zarazy.

Spadek trwał jeszcze w wieku XVIII, po nim natomiast, nastąpił znowu złoty czas rozkwity. Rozwijały się podstawowe dziedziny życia, społeczeństwo żyło na coraz wyższym poziomie.

Okres wojny nie był wesoły, Wiedeń utracił miano stolicy i aż do 1945 roku był okupowany. Z końcem wojny miasto mogło skupić się znowu na trwającym po dziś dzień rozwoju.

Dzisiejszy Wiedeń podzielony jest na 23 dzielnice, podział ten można łatwo dostrzec zwiedzając miasto – na każdej tabliczce z nazwą ulicy znajduje się numer, odpowiadający poszczególnym dzielnicom.

Miasto cieszy się popularnością, jego mieszkańcy to ludzie zadowoleni z życia, turystyka kwitnie i choćby dlatego warto przyjrzeć się temu wszystkiemu z bliska i zobaczyć Wiedeń na własne oczy.

Tanie loty do Wiednia
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Litwy