tanie loty do Wiednia
TANIE LOTY DO WIEDNIA
Bilety lotnicze do Wiednia. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Wiedeń - zwiedzanie

Jeśli masz słabość do pięknej architektury, Wiedeń rzuci Cię na kolana. Można tu zobaczyć piękne budowle ze wszystkich możliwych stylów architektonicznych. Większość z nich zachowana jest w doskonałym stanie – miasto dba o swoją spuściznę.

W mieście znajdziemy wiele interesujących muzeów o ciekawej tematyce, niemniej galerii i wystaw. Te ostatnie organizowane są okresowo, często poświęcone wydarzeniom lub świętom – planując loty do Wiednia, warto zapoznać się przed podróżą z tym, co czeka na nas na miejscu.

Wiedeń to ogromna liczba zabytków. Większość z nich usytuowana jest w Innere Stadt – centrum, które jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Przemierzając ulice Wiednia, spokojnie możemy zapomnieć o wygodach samochodu, komunikacja miejska pozwala dotrzeć bez problemu w najbardziej oddalone zakątki miasta.

Czego nie powinniśmy pomijać, chcąc poznać prawdziwe miasto? Z całą pewnością Katedry Św. Szczepana Męczennika. Znajdziemy ją w starej części miasta, w samym sercu Stephansplatz. To jeden z najstarszych kościołów Wiednia. Gotycki charakter katedry robi oszałamiające wrażenie.

Koniecznie powinniśmy obejrzeć z bliska również wiedeński Ratusz. Powstał w XIX wieku. Jego styl architektoniczny powoduje, że staje się obiektem zainteresowania wszystkich zwiedzających. Nie bez przyczyny – jest wyjątkowo piękny.

Istotnym elementem architektury Wiednia jest słynna Kolumna Morowa. To pomnik barokowy, postawiony ku pamięci ofiar dżumy, która zdziesiątkowała miasto w XVII wieku. Powód jego powstania w zasadzie był nieco bardziej egoistyczny – Leopold I kazał postawić Kolumnę dziękczynnie za to, że on sam przeżył zarazę i uszedł cało. Miejsce ma jednak dla Wiednia szczególne znaczenie, tu grzebano ciała tych, którzy wtedy zmarli, jest więc to jeden wspólny monument cmentarny wszystkich ofiar zarazy.

Naszej uwadze nie powinny ujść również kościoły, jest ich wiele, a jeden piękniejszy od drugiego. Na szczególną uwagę zasługuje np. Kościół św. Ruprechta – Ruprechtskirche, najstarszy w Wiedniu, jego historia sięga XI-XII wieku. Kościół znajdziecie w dzielnicy żydowskiej, którą z resztą również jak najbardziej warto odwiedzić.

Na strudzonych miejskimi atrakcjami czeka wiedeński park publiczny Wiener Prater. W parku, oprócz zieleni, spokoju i natury, znajdziemy wiele miejsc rozrywkowych, kafejki, restauracje i niezliczoną ilość karuzel, w tym ogromny lunapark z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Wymienione atrakcje to tylko zapowiedź tego, co na Was czeka w Wiedniu. Miasto ma w sobie jakąś tajemniczą dumę, klasę i elegancję, trudno powiedzieć, z czego wynika to wrażenie, ale sprawia ono, że każdy, kto tam przebywa, czuje magię na własnej skórze. Jako, że Wiedeńczycy to ludzie bardzo pogodni i uśmiechnięci, miasto tętni życiem i pozytywnym nastrojem, wyczuwalnym na każdym skwerku i uliczce. Restauracje tętnią życiem, a tutejsza kuchnia kryje wiele tajemnic dla podniebienia przybyszy.

Wiedeń odwiedzić zdecydowanie warto, to ciekawe, tajemnicze i piękne miasto.

Tanie loty do Wiednia
najniższe ceny biletów lotniczych